مجموعه 3 جلدی «از ریاضی لذت ببر»

پدیدآورنده: روبرت فمینو

برگردان: دکتر احمد پارسیان، مهدیه شهبازی

قطع: A4

تعداد صفحات سطح یک: 48 صفحه

تعداد صفحات سطح دو: 44 صفحه

تعداد صفحات سطح سه: 44 صفحه

نوبت چاپ: اول، زمستان 1401

شمارگان: 100 جلد

شابک دوره: 0-0-96553-622-978

برگردان: دکتر احمد پارسیان، مهدیه شهبازی

صفحه آرا: ناصر مجلسی راد

از ریاضی لذت ببر

تقریباً نزدیک به یک دهه از فعالیت انتشارات علمی پارسیان می‌گذرد. در طول این سالها، هدف ارائه ی کتابهای ماندگار برای ارتقاء و بهبود سطح دانش آماری بوده و قضاوت اینکه چه اندازه موفق بوده‌ایم، با جامعه‌ی علمی کشور است.

در این سال‌ها، افزون بر تلاش در حوزه‌ی دانشگاهی، علاقه‌مند به فعالیت در زمینه‌ی فرهنگ ریاضی و آماری برای سال‌های پیش از دبستان، دبستان و دبیرستان هم بودیم اما این امر تاکنون محقق نشده است.

در فرصتی که پیش آمد، با کتابی که در دست دارید با عنوان «موازنه‌ی ریاضی و بیشتر» آشنا شدیم که در سه سطح ارائه شده است.

کتاب‌ها را برای دانش آموزان سال دوم دبستان تا سال اول متوسطه مناسب تشخیص داده و طی تماس با ناشر اجازه‌ی رسمی ترجمه و انتشار انحصاری آن را کسب و با انتخاب عنوان «از ریاضی لذت ببر» آن را ترجمه و اقدام به آماده‌سازی آن کردیم.

امید می‌رود که دانش‌آموزان عزیز، آموزگاران گرامی و مادران و پدران دانش آموزان، محتوای سه سطح را مناسب تشخیص داده و بتوانند از آن بهره‌ی کافی ببرند.

در آینده تلاش و رویکردمان در انتشار این‌گونه کتاب‌ها بیشتر خواهد بود.

برای کاهش قیمت کتاب‌ها، پاسخ‌ها را در همین صفحه قرار داديم که به صورت رایگان قابل دانلود است.

انتظار می‌رود از نظرات و پیشنهادات ارزنده‌ی شما در این مسیر بهره برده و بتوانیم با انتشار آثار با کیفیت و محتوای مناسب، برای ارتقاء سطح علمى دانش‌آموزان گامی شایسته برداریم.

احمد پارسیان – مهدیه شهبازی
زمستان 1401

در کتاب‌های پیش رو فعالیت‌هایی برای تمرین و بازشدن ذهن خلاق دانش‌آموزان طرح شده که سبب بالا رفتن مهارت‌های محاسباتی و پرورش استدلال جبری آنان می‌شود.

نخستین کتاب این مجموعه (سطح یک)، روی جمع و تفریق عددهای صحیح نامنفی تمرکز دارد. کتاب دوم (سطح دو) روی ضرب و تقسیم عددهای صحیح نامنفی و کمی هم عددهای کسری تمرکز دارد و کتاب سوم (سطح سه) جمع، تفریق، ضرب و تقسیم عددهای صحیح نامنفی، کسری و اعشاری را در بر می‌گیرد.

افزایش سطح دشواری در هر کتاب، به‌گونه‌ای طراحی شده است که بتواند با ایجاد انگیزه به افزایش درک و فهم دانش‌آموز بیانجامد، به‌گونه‌ای که نمی‌توان یکی از تمرین‌های جذاب را انجام داد و از باقی آن‌ها دست کشید.

پیشنهادهای آموزشی به آموزگاران بزرگوار و مادران و پدران گرامی

فعالیت‌های این کتاب بی‌نظیر است زیرا برای حل آن‌ها نیاز به استدلال ریاضی، ذهن خلاق و مهارت‌های محاسباتی بوده و به تفریح و سرگرمی همراه با چالش می‌انجامد.

پیشنهاد می‌شود آموزگاران و یا مادران و پدران در حل انواع تمرینها (موازنه، درون – برون و تیک تاک ریاضی) همراه دانش‌آموزان باشند و در صورت نیاز می‌توانند در حل برخی تمرین‌ها با آنها مشارکت داشته باشند تا دانش‌آموزان بتوانند چگونگی حل درست را به‌طور مستقل بیاموزند. اگر دانش‌آموزی در حل تمرینی گیج شد، با دعوت به صبوری او را به تفکر و تلاش بیشتر تشویق کنید و به او یادآوری کنید که فرایند حل تمرین و به‌کارگیری آموخته‌ها لذت‌بخش است.

همچنین مانند بسیاری از تمرین‌های دیگر، ممکن است دانش‌آموز نیاز به یک راهنمایی داشته باشد.

در تمرین‌های درون – برون و تیک تاک ریاضی، حل و انتخاب عدد درست برای به‌دست آوردن پاسخ‌های درست بعدی مورد نیاز است.

برای آغاز می‌توان تمرین‌های موازنه‌ی ریاضی و در ادامه، در صورت نیاز راهنمای انتهای کتاب را ببینید.

تماس با انتشارات: 09366033170

ارسال ایمیل به: parsianspub@gmail.com

خرید از کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور